Politechnika Warszawska w Round University Ranking - Technical Sciences

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na drugim miejscu w Polsce i 396. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk technicznych. W stosunku do poprzedniego roku awansowaliśmy o pięć miejsc.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Poza Politechniką Warszawską w zestawieniu znalazły się trzy uczelnie z Polski: Uniwersytet Warszawski (197. pozycja), Politechnika Łódzka (525. pozycja) oraz Politechnika Gdańska (533. pozycja).

W tegorocznej edycji RUR Subject Rankings Technical Sciences umieszczono 757 uczelni. W pierwszej dziesiątce znalazło się sześć szkół wyższych ze Stanów Zjednoczonych, trzy z Europy (jedna z ze Szwajcarii oraz dwie z Wielkiej Brytanii) oraz jedna z Azji Południowo-Wschodniej.

Najwyżej w zestawieniu sklasyfikowano University of Oxford, California Institute of Technology (Caltech) oraz University of Cambridge.

Ranking bierze pod uwagę 4 kluczowe kryteria: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodowa i zrównoważony rozwój finansowy.

Zestawienia Round University Ranking (RUR) są opracowywane przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu