Politechnika Warszawska w Round University Ranking - Natural Sciences

Trzecie miejsce w Polsce i 494. na świecie - to wyniki Politechniki Warszawskiej w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk przyrodniczych. W porównaniu do poprzedniego roku PW awansowała o dwanaście pozycji.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W RUR Subject Rankings Natural Sciences sklasyfikowano sześć polskich uczelni. Poza Politechniką Warszawską są to: Uniwersytet Warszawski (246. pozycja), Uniwersytet Jagielloński (314. pozycja), Politechnika Łódzka (601. pozycja), Uniwersytet Łódzki (605. pozycja) oraz Politechnika Gdańska (621. pozycja).

W tegorocznej edycji RUR Subject Rankings Natural Sciences znalazło się 711 uczelni. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano siedem uczelni ze Stanów Zjednoczonych oraz trzy z Europy (jedną z Włoch oraz dwie ze Szwajcarii).

Ranking otwierają Stanford University, Princeton University oraz California Institute of Technology (Caltech).

Ranking bierze pod uwagę 4 kluczowe kryteria: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodowa i zrównoważony rozwój finansowy.

Zestawienia Round University Ranking (RUR) są opracowywane przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu