PW w rankingu Times Higher Education by Subject: engineering and technology

Politechnika Warszawska znalazła się na miejscach 601-800 w międzynarodowym zestawieniu Times Higher Education by Subject: engineering and technology. Utrzymała tym samym pozycję z ubiegłego roku i jest równocześnie, ex aequo z Politechniką Śląską i Politechniką Gdańską, najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W rankingu umieszczono jeszcze trzy inne uczelnie z naszego kraju: Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechnikę Łódzką i Politechnikę Wrocławską. Wszystkie one zostały sklasyfikowane ex aequo na miejscach 801+.

W zestawieniu znalazło się 1009 uczelni z całego świata. Najlepsze wyniki uzyskały California Institute of Technology oraz Stanford University.

Ranking Times Higher Education by Subject dotyczący obszarów inżynieria i technologia (engineering and technology) obejmuje kilka węższych dziedzin. Są to ogólna inżynieria (general engineering), inżynieria elektryczna i elektroniczna (electrical and electronic engineering), mechanika i inżynieria lotnicza (mechanical and aerospace engineering), inżynieria lądowa (civil engineering) oraz inżynieria chemiczna (chemical engineering).

Zestawienie opracowuje brytyjski magazyn "The Times Higher Education" poświęcony szkolnictwu wyższemu. Do stworzenia rankingu wykorzystuje się 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie (waga: 30%), badania (waga: 30%), cytowania (waga: 27,5%), umiędzynarodowienie (waga: 7,5%) i przychody z przemysłu (waga: 5%).

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu