PW w Third University Mission Ranking

W najnowszej edycji rankingu Trzecia Misja Uczelni (Third University Mission Ranking) Politechnika Warszawska znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 901-1000.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Zestawienie powstaje w oparciu o 18 wskaźników przyporządkowanych do trzech kryteriów: edukacja, badania naukowe, współpraca uczelni ze społeczeństwem. Do stworzenia rankingu wykorzystywane są otwarte dane dostępne na oficjalnych stronach internetowych uczelni, a także dane z niezależnych globalnych źródeł, takich jak: Clarivate Analytics, Elsevier, platforma online do edukacji masowej Coursera i edX, Wikipedia, wyszukiwarki (Google, Yandex, Baidu) i sieci społecznościowe (Facebook, Twitter, VK, Sina Weibo), firma Alexa, portale internetowe międzynarodowych konkursów akademickich dla studentów, strony internetowe międzynarodowych nagród wg listy IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Tegoroczny ranking obejmuje 1200 uczelni z 79 krajów, w tym 12 z Polski.

Na czołowych miejscach uplasowały się uczelnie amerykańskie: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology i University of Pennsylvania. Wśród uczelni z naszego kraju najwyższe lokaty zajęły: Uniwersytet Warszawski (113. miejsce), Uniwersytet Jagielloński (miejsca 401-450) oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (oba w grupie 601-650). Politechnika Warszawska jest na czwartym miejscu w Polsce,  najlepszym spośród uczelni technicznych. W tej samej grupie co PW (czyli 901-1000) sklasyfikowano jeszcze Uniwersytet Wrocławski i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Pełne wyniki Third University Mission Ranking