PW w Round University Ranking by Subject

Round University Ranking by Subject obejmuje sześć podstawowych obszarów nauki i został podzielony na następujące rankingi: Humanities, Life Science, Medical Science, Natural Science, Social Science i Technical Science.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

• Round University Ranking by Subject – Humanities
    Politechnika Warszawska jest czwartą uczelnią w Polsce i 442. na świecie. Poza PW w zestawieniu znalazły się trzy uczelnie z naszego kraju: Uniwersytet Warszawski (219. miejsce), Uniwersytet Jagielloński (271. miejsce) i Uniwersytet Łódzki (357. miejsce). W sumie w tym rankingu sklasyfikowano 616 uczelni z całego świata.
  • Round University Ranking by Subject – Life Science
    Politechnika Warszawska jest trzecią uczelnią w Polsce i 422. na świecie. Poza PW w zestawieniu znalazły się trzy uczelnie z naszego kraju: Uniwersytet Jagielloński (276. miejsce), Uniwersytet Warszawski (339. miejsce) i Uniwersytet Łódzki (499. miejsce). W sumie w tym rankingu sklasyfikowano 614 uczelni z całego świata.
  • Round University Ranking by Subject – Medical Science
    Jedyną uczelnią za naszego kraju jest Uniwersytet Jagielloński (223. miejsce). W sumie w tym rankingu sklasyfikowano 506 uczelni z całego świata.
  • Round University Ranking by Subject – Natural Science
    Politechnika Warszawska jest czwartą uczelnią w Polsce i 506. na świecie. Poza PW w zestawieniu znalazły się trzy uczelnie z naszego kraju: Uniwersytet Warszawski (225. miejsce), Uniwersytet Jagielloński (295. miejsce) i Uniwersytet Łódzki (499. miejsce). W sumie w tym rankingu sklasyfikowano 641 uczelni z całego świata.
  • Round University Ranking by Subject – Social Science
    Politechnika Warszawska jest czwartą uczelnią w Polsce i 564. na świecie. Poza PW w zestawieniu znalazły się trzy uczelnie z naszego kraju: Uniwersytet Jagielloński (292. miejsce), Uniwersytet Warszawski (342. miejsce) i Uniwersytet Łódzki (518. miejsce). W sumie w tym rankingu sklasyfikowano 661 uczelni z całego świata.
  • Round University Ranking by Subject – Technical Science
    Politechnika Warszawska jest drugą uczelnią w Polsce i 401. na świecie. Poza PW w zestawieniu znalazł się Uniwersytet Warszawski (246. miejsce). W sumie w tym rankingu sklasyfikowano 670 uczelni z całego świata.

Ranking przygotowywany jest w oparciu o 4 kluczowe kryteria: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodową i zrównoważony rozwój finansowy.

Zestawienia Round University Ranking (RUR) są opracowywane przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu