PW rankingu The Center for World University Ranking

W najnowszym zestawieniu CWUR Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na 717. pozycji i zajmuje czwarte miejsce wśród polskich uczelni.

Metodyka rankingu CWUR opiera się o siedem kryteriów, do których należą: jakość edukacji (25%), zatrudnialność absolwentów (25%), jakość wydziałów (10%) oraz badania podzielne na cztery mniejsze kryteria, z których każde ma wagę 10%: wyniki badań, publikacje wysokiej jakości, wpływ oraz cytowania.

W rankingu znalazło 2000 uczelni z całego świata, w tym 35 z Polski. Najlepsze uczelnie z naszego kraju to Uniwersytet Jagielloński (375. miejsce), Uniwersytet Warszawski (396. miejsce) i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (624. miejsce). Podobnie jak Politechnika Warszawska, wymienione uczelnie znalazły się na lepszej lub bardzo zbliżonej pozycji w stosunku do ubiegłego roku. Nasza Uczelnia poprawiła swój wynik o 12. pozycji, Uniwersytet Jagielloński o 13., Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie o 49. pozycji, a Uniwersytet Warszawski spadł w notowaniu o dwie pozycje.

Identycznie jak w zeszłym roku najlepszymi wynikami w rankingu mogą się pochwalić amerykańskie uczelnie wyższe. W tegorocznej edycji w pierwszej piętnastce jest ich aż 12. Na podium znalazły się: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology (MIT) oraz Stanford University.

Pełne zestawienie rankingowe można sprawdzić pod tym adresem.