Kolejny awans PW w rankingu QS

W najnowszej edycji zestawienia najlepszych uczelni na świecie Politechnika Warszawska znalazła się na miejscach 511-520. Zanotowała tym samym awans, ponieważ w ubiegłym roku znajdowała się w grupie uczelni sklasyfikowanych na miejscach 521-530. Warto wspomnieć, że PW zajęła 156. pozycję na świecie w kryterium prestiż wśród pracodawców, co jest najlepszym miejscem w Polsce.

W zestawieniu znalazło się 1002 najlepszych uczelni z całego świata, w tym 15 z naszego kraju. Politechnika Warszawska jest w tym gronie trzecia. Wyżej sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski (321. pozycja) oraz Uniwersytet Jagielloński (326. pozycja). Pozostałe polskie uczelnie znalazły się na miejscach 801-1000.

Całe podium zestawienia, identycznie jak w zeszłym roku, zajęły uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Są to - odpowiednio - Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford University i Harvard University. Najlepszą uczelnią z Europy jest znajdujący się na piątej pozycji brytyjski University of Oxford.

Ranking QS WUR powstaje w oparciu o sześć kryteriów: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Zestawienie przygotowuje firma Quacquarelli Symonds, która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych.

QS WUR jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie Top Universities.