Trzecie miejsce PW w Rankingu Milionerów

Sześciu absolwentów Politechniki Warszawskiej może poszczycić się majątkiem powyżej 100 mln euro - wynika z rankingu przygotowanego przez firmę Pracownia Ekonomiczna 2033 sp. z o.o.. Więcej milionerów ukończyło tylko Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (10 osób - jedna osoba więcej w stosunku do ubiegłego roku) oraz Uniwersytet Warszawski (8 osób - dwie osoby więcej w stosunku do ubiegłego roku).

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Identycznie jak w poprzednim ranking został podzielony na trzy części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, żeby wychować przyszłego miliardera. W tym celu sprawdzono, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 mln euro.

Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość majątku zgromadzonego przez najbogatszych absolwentów danych uczelni. Trzeci rok z rzędu na pierwszym miejscu znalazł się tu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a Politechnika Warszawska zaliczyła awans o dwa miejsca i jest sklasyfikowana na piątej pozycji.

W trzeciej części zestawiono miasta, w których studia skończyły osoby posiadające majątek przekraczający 100 mln euro. Ten ranking wygrała Warszawa (19 milionerów) przez Krakowem (17 milionerów).

Ranking został opracowany po raz trzeci. Został stworzony w oparciu o wszelkie dostępne informacje publiczne takie jak: sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych oraz informacje ogólnodostępne na temat zmian właścicielskich (transakcje kupna – sprzedaży, fuzje itp.). Dane o wykształceniu absolwentów – multimilionerów były wyszukiwane zarówno w sposób standardowy – na podstawie ogólnodostępnych informacji, jak i niestandardowy – nieco bardziej skomplikowany i kuluarowy, gdyż wiele majętnych osób ceniąc swą prywatność nie udostępnia żadnych informacji na ten temat.

Więcej informacji o rankingu