Politechnika Warszawska w zestawieniu U-Multirank

W tegorocznej edycji U-Multiranku nasza Uczelnia otrzymała bardzo dobrą ocenę za studia ukończone w terminie, współpracę z biznesem (między innymi firmy spin-off), publikacje tworzone z partnerami z regionu oraz programy I i II stopnia oferowane w języku obcym.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

U-Multirank to wielowymiarowy ranking uczelni z całego świata ukierunkowany na użytkowników. Zestawienie pozwala porównywać ze sobą konkretne aspekty funkcjonowania uczelni. W tegorocznej edycji znalazło się 1700 szkół wyższych z 96 krajów.

Zawarte w zestawieniu dane obejmują pięć obszarów: nauczanie, badania, transfer wiedzy, umiędzynarodowienie oraz zaangażowanie regionalne.

U-Multirank jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Rankingu Szanghajskiego, QS World University Ranking oraz Times Higher Education World University Ranking.

Więcej szczegółów dotyczących tegorocznego zestawienia jest dostępnych na stronie U-Multirank