Politechnika Warszawska w rankingu szanghajskim

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na miejscach 801-900 w najnowszej edycji rankingu szanghajskiego (ARWU - Academic Ranking of World Universities).

Gmach Główny PW

fot. BPI

Ranking szanghajski to lista najlepszych uczelni na świecie. Publikowany jest od 2003 roku. Zestawienie przygotowuje Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju. Od tego roku ranking podaje tylko jedno zestawienie TOP 1000. Do tej pory ranking podzielony był na dwie części: TOP 500 i dodatkową listę obejmującą uczelnie z miejsc 501-1000.

W tym roku w ARWU notowanych jest 9 uczelni z Polski. Politechnikę Warszawską wyprzedzają Uniwersytet Jagielloński (miejsca 301-400), Uniwersytet Warszawski (miejsca 401-500), Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (miejsca 601-700) oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i Warszawski Uniwersytet Medyczny (miejsca 701-800).

Czołowe lokaty w ARWU zajęły Harvard University, Stanford University i University of Cambridge. Pełne zestawienie jest dostępne pod adresem http://www.shanghairanking.com/ARWU2019.html.