Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Czwarte miejsce w Polsce i 530. na świecie - to wyniki PW w najnowszym zestawieniu "Web of Universities", które prezentuje uczelnie najbardziej widoczne w Internecie.

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W rankingu sklasyfikowano ok. 12 tys. szkół wyższych z całego świata, w tym 410 z Polski. Z grona krajowych uczelni wyższe miejsce od Politechniki Warszawskiej zajęły Uniwersytet Warszawski (pozycja 388.), Uniwersytet Jagielloński (pozycja 401.) oraz Akademia Górniczo-Hutnicza (pozycja 517.).

Webometrics to zestawienie, które powstaje w oparciu o cztery kryteria: widoczność, doskonałość, otwartość i obecność.

Ranking publikowany jest od 2004 roku, zawsze co pół roku. Jego twórcą jest Cybermetrics Lab, grupa badawcza z Hiszpańskiej Krajowej Rady Badawczej.

Pełne wyniki rankingu