Politechnika Warszawska w rankingu URAP

Nasza Uczelnia zajęła czwarte miejsce w Polsce i 581. na świecie w międzynarodowym zestawieniu University Ranking by Academic Performance.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Spośród uczelni z naszego kraju wyższe miejsca od PW zajęły Uniwersytet Jagielloński (pozycja 307.), Uniwersytet Warszawski (pozycja 343.) i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (pozycja 521.). W sumie w zestawieniu sklasyfikowano 50 polskich szkół wyższych i 2500 ze świata. Czołowe miejsca zajęły Harvard University, University of Toronto i Oxford University.

Ranking URAP jest tworzony w oparciu o 6 wskaźników wydajności naukowej. Są to: liczba artykułów w cenionych czasopismach, liczba cytowań, całkowita liczba dokumentów obejmująca wszystkie wyniki naukowe, wpływ publikacji, wpływ cytowań i liczba artykułów opublikowana we współpracy z uczelniami zagranicznymi.

Zestawienie jest przygotowywane przez organizację pozarządową URAP założoną w 2009 roku w Instytucie Informatyki Middle East Technical University (METU) w Ankarze. Pierwszy ranking został opublikowany w 2010 roku.

Więcej informacji o zestawieniu na stronie URAP