Politechnika Warszawska w rankingu Times Higher Education

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education PW znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 1000+. Spośród 14 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu wyższą pozycję od Politechniki zajęły Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński (miejsca 601-800) oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza i Politechnika Gdańska (miejsca 801-1000).

Zdjęcie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W tej samej grupie co nasza Uczelnia znalazły się jeszcze Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Uniwersytet SWPS oraz Politechnika Wrocławska.

W tym roku w zestawieniu uwzględniono o 138 uczelnie więcej niż przed rokiem (liczba ta wzrosła z 1258 do 1396). To najlepsze szkoły wyższe z 92 krajów.

Czołowe miejsca w rankingu zajęły University of Oxford (1. miejsce), California Institute of Technology (2. miejsce) i University of Cambridge (3. miejsce).

Times Higher Education World University Ranking jest opracowywany przez brytyjski magazyn "The Times Higher Education" poświęcony szkolnictwu wyższemu. Ranking powstaje w oparciu o 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie, badania, cytowalność, ocena międzynarodowa i przychody z przemysłu. Twórcy zestawienia analizują informacje ze swojej bazy danych i ankiet reputacji akademickiej.

Times Higher Education World University Ranking to jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok QS, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Pełne wyniki rankingu