Politechnika Warszawska w rankingu SCImago 2019

Jesteśmy piątą polską uczelnią w zestawieniu SCImago Institutions Ranking (SIR). Obejmuje ono najlepsze uczelnie oraz instytucje naukowe (publiczne i prywatne) z całego świata.

fot. BPI

W globalnym rankingu PW znalazła się na 583. miejscu. W zestawieniu uplasowały się 92 instytucje z Polski, w tym 59 uczelni. Spośród polskich uczelni wyższe pozycje zajęły Uniwersytet Jagielloński (437. miejsce), Uniwersytet Warszawski (523. lokata), Akademia Górniczo-Hutnicza (574. miejsce) oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny (577. miejsce).

Ranking przygotowywany jest w oparciu o trzy główne kryteria: badania naukowe, innowacyjność oraz wpływ społeczny (opracowywany na podstawie danych o obecności danej instytucji w Internecie).

Ranking po raz pierwszy został opublikowany w 2009 roku. Tworzy go organizacja badawcza z Hiszpanii - SCImago. W tym roku w zestawieniu sklasyfikowano 6459 instytucji.

Ranking dostępny jest na stronie