Politechnika Warszawska w rankingu QS by Subject

Jesteśmy najlepszą uczelnią w Polsce w obszarze Engineering & Technology i trzecią w kategorii Natural Sciences.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W zestawieniu QS by Subject: Engineering & Technology Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na 236. miejscu na świecie. Wyprzedziła Politechnikę Wrocławską (384. miejsce) i Uniwersytet Warszawski (miejsce w grupie 451-500). Do tego obszaru twórcy rankingu zaliczają sześć szczegółowych dyscyplin: informatykę i systemy informacyjne, inżynierię chemiczną, inżynierię lądową, elektrotechnikę i elektronikę, budowę maszyn oraz górnictwo. Nasza Uczelnia jest notowana w pięciu z nich, w tym w czterech na pierwszym miejscu w Polsce.

• informatyka i systemy informacyjne - 2. miejsce
  • inżynieria chemiczna - 1. miejsce
  • inżynieria lądowa - 1. miejsce
  • elektrotechnika i elektronika - 1. miejsce
  • budowa maszyn - 1. miejsce

W zestawieniu dla Natural Sciences PW została sklasyfikowana na 274. miejscu na świecie. Spośród polskich uczelni wyższe pozycje pozycje zajęły Uniwersytet Warszawski (188. miejsce) i Uniwersytet Jagielloński (258. miejsce). W skład obszaru Natural Sciences wchodzi siedem dyscyplin: chemia, nauki o ziemi i oceanografia, nauki o środowisku, geografia, materiałoznawstwo, matematyka oraz fizyka i astronomia. Politechnika Warszawska jest klasyfikowana w czterech z nich, w tym w dwóch na pierwszej pozycji w Polsce.

• chemia - 1. miejsce
  • materiałoznawstwo - 1. miejsce
  • matematyka - 4. miejsce (ex aequo z PAN)
  • fizyka i astronomia - 3. miejsce

Ranking QS by Subject należy do grupy rankingów przygotowywanych przez firmę Quacquarelli Symonds, międzynarodowego eksperta w zakresie szkolnictwa wyższego. Główny (ogólny) ranking QS jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, obok takich jak Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Szczegółowe wyniki rankingu są dostępne na stronie QS