Politechnika Warszawska w rankingu QS Graduate Employability

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana w grupie uniwersytetów zajmujących pozycję w przedziale 301-500.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W tegorocznym zestawieniu uwzględniono o 261 instytucje więcej - w sumie 758 uczelni, w tym trzy z naszego kraju. Spośród polskich uczelni wyższą pozycję od Politechniki Warszawskiej zajęły Uniwersytet Warszawski (pozycja w przedziale 201-250) oraz Uniwersytet Jagielloński (pozycja w przedziale 251-300). PW jest ponownie najlepszą polską uczelnią techniczną w zestawieniu.

QS Graduate Employability Ranking jest przygotowywany przez firmę Quacquarelli Symonds (QS), która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych. QS opracowuje ogólny ranking QS World University Ranking, a także rankingi tematyczne, m.in. BRICS, EECA i BY SUBJECT.

Metodologia rankingu opiera się na pięciu obszarach. Są to: prestiż wśród pracodawców (waga 30%), dochody absolwentów (waga 25%),  partnerstwo z firmami w przeliczeniu na wydział (waga 25%), współpraca pracodawca - student (waga 10%),  wskaźnik opisujący zatrudnialność kandydatów (waga 10%).

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie QS