Politechnika Warszawska w rankingu CWUR

PW znalazła się na 729. miejscu na świecie i czwartym w Polsce w międzynarodowym rankingu CWUR (The Center for World University Ranking).

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

CWUR powstaje w oparciu o siedem kryteriów. Są to: sukcesy absolwentów oraz kadry dydaktycznej w międzynarodowych konkursach, zatrudnienie absolwentów na dyrektorskich stanowiskach w firmach o zasięgu globalnym, liczba publikacji, liczba publikacji w cenionych pismach naukowych oraz w najbardziej wpływowych periodykach, cytowalność.

Spośród polskich uczelni z Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce (za Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Jagiellońskim) i 576. miejscu na świecie w międzynarodowym rankingu CWUR (The Center for World University Ranking). Rok temu PW również była trzecią krajową uczelnią, ale na świecie zajmowała 666. pozycję.

W tegorocznym zestawieniu sklasyfikowano 2000 najlepszych uczelni z całego świata, w tym 37 z Polski. Najlepsze uczelnie z naszego kraju to Uniwersytet Jagielloński (362. miejsce), Uniwersytet Warszawski (394. miejsce) i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (673. miejsce).

Ranking zdominowały uczelnie amerykańskie. W pierwszej dwudziestce jest ich aż 17. Trzy czołowe pozycje zajęły Harvard University, Massachusetts Institute of Technology (MIT) i Stanford University.

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie CWUR