Politechnika Warszawska w rankingu CWTS Leiden 2019

Politechnika Warszawska zajęła 6. miejsce wśród polskich uczelni oraz 594. na świecie w najnowszym rankingu CWTS Leiden. Oznacza to utrzymanie pozycji w gronie krajowych uczelni i awans o 35 lokat w zestawieniu światowym.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Ranking CWTS Leiden mierzy naukową aktywność uczelni w oparciu o wskaźniki publikacji naukowych pracowników danej uczelni (indeksowanych w bazie Web of Science), udział pracowników w realizacji projektów badawczych oraz ich wpływ na rozwój badań na świecie.

W tegorocznym zestawieniu zostały porównane 963 uczelnie z całego świata. Pierwszą dwudziestkę zdominowały szkoły wyższe z Ameryki Północnej oraz Azji.

Spośród polskich uczelni przed PW w rankingu znalazły się: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechnika Wrocławska. W sumie w rankingu pojawiły się 24 uczelnie z naszego kraju.

Ranking można znaleźć na dedykowanej stronie