Politechnika Warszawska w rankingu Best Global Universities

Trzecie miejsce w Polsce i 587. na świecie - to wynik PW w najnowszym zestawieniu przygotowanym przez U.S. News & World Report. W stosunku do ubiegłego roku nasza Uczelnia awansowała - wówczas zajmowała 615. miejsce na świecie i 4. w Polsce.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W rankingu uwzględniono 1250 uczelni z całego świata, w tym 25 z naszego kraju. Wyżej od Politechniki sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski (294. miejsce) i Uniwersytet Jagielloński (376. miejsce).

Zestawienie Best Global Universities powstało w oparciu o 13 kryteriów, m.in. dotyczących reputacji naukowej, publikacji i cytowań.

U.S. News & World Report - amerykańska firma opracowująca ranking - zajmuje się przygotowywaniem informacji, opinii, porad konsumenckich, rankingów i analiz.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu