Politechnika Warszawska w rankingach NTU

PW została sklasyfikowana w 9 kategoriach tematycznych w rankingu National Taiwan University (NTU) by Subject. W 4 z nich znalazła się na pierwszym miejscu w Polsce. Politechnika Warszawska jest też notowana w rankingu ogólnym (NTU World University Ranking) i rankingu obejmującym obszary tematyczne (NTU by Field).

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Pozycja PW w poszczególnych kategoriach tematycznych:

• chemical engineering: miejsca 401-450 na świecie, 1. miejsce w Polsce,
  • chemistry: miejsca 351-400 na świecie, 3. miejsce w w Polsce,
  • civil engineering: miejsca 451-500 na świecie, 1. miejsce w Polsce,
  • computer science: miejsca 401-450 na świecie, 2. miejsce w Polsce (ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim),
  • electrical engineering: 266. miejsce na świecie, 1. miejsce w Polsce,
  • materials science: miejsca 351-400 na świecie, 2. miejsce w Polsce,
  • mechanical engineering: 210. miejsce na świecie, 1. miejsce w Polsce,
  • physics: 292. miejsce na świecie, 4. miejsce w Polsce,
  • space science: 245. miejsce na świecie, 3. miejsce w Polsce

W rankingu ogólnym (NTU World University Ranking) Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 701-750 na świecie. Daje to czwarte miejsce w Polsce (ex aequo z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie). Przed PW są Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk.

W rankingu obszarów tematycznych (NTU by Field) Politechnika Warszawska jest notowana w obszarze Engineering. Znalazła się w grupie uczelni sklasyfikowanych na miejscach 351-400. Zajmuje tym samym pierwszej miejsce w Polsce (ex aequo z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie).

Rankingi NTU to międzynarodowe zestawienia uczelni tworzone przez National Taiwan University. Ocenie poddawana jest w nich naukowa działalność uczelni. Ranking powstaje w oparciu o 8 wskaźników pogrupowanych w 3 kryteria: wydajność badawcza, wpływ badań i doskonalenie naukowe. Wyróżniamy ogólny ranking NTU, rankingi w 6 obszarach tematycznych kategoriach (NTU by Field) oraz w 24 kategoriach tematycznych (NTU by Subject).

Pełne wyniki są dostępne na stronie NTU