PW w rankingu Times Higher Education by Subject: engineering and technology

Politechnika Warszawska znalazła się na miejscach 601-800 w międzynarodowym zestawieniu Times Higher Education by Subject: engineering and technology. Jest równocześnie, ex aequo z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Gdańską i Politechniką Wrocławską, najwyżej sklasyfikowaną polską uczelnią.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W rankingu umieszczono 903 uczelnie z całego świata, w tym pięć z naszego kraju. Najlepsze wyniki uzyskały University of Oxford, Stanford University i Harvard University.

Ranking tematyczny dotyczący obszarów inżynieria i technologia (engineering and technology) obejmuje kilka węższych dziedzin. Są to ogólna inżynieria (general engineering), inżynieria elektryczna i elektroniczna (electrical and electronic engineering), mechanika i inżynieria lotnicza (mechanical and aerospace engineering), inżynieria lądowa (civil engineering) oraz inżynieria chemiczna (chemical engineering).

Zestawienie Times Higher Education by Subject opracowuje brytyjski magazyn "The Times Higher Education" poświęcony szkolnictwu wyższemu. Do stworzenia rankingu wykorzystuje się 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie, badania, cytowalność, ocena międzynarodowa i przychody z przemysłu.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie rankingu