PW w Round University Ranking Natural Sciences

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce i 509. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk przyrodniczych.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W Round University Ranking (RUR) Natural Sciences umieszczono 625 uczelni. Aż jedenaście czołowych miejsc zajęły szkoły wyższe ze Stanów Zjednoczonych. Najwyżej sklasyfikowano Princeton University, Stanford University i California Institute of Technology (Caltech).

Poza Politechniką Warszawską w zestawieniu znalazły się jeszcze trzy uczelnie z Polski: Uniwersytet Warszawski (292. pozycja), Uniwersytet Jagielloński (316. pozycja) i Uniwersytet Adama Mickiewicza (519. pozycja).

Ranking bierze pod uwagę 4 kluczowe kryteria: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodowa i zrównoważony rozwój finansowy.

Zestawienia Round University Ranking (RUR) są opracowywane przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu