PW w Round University Ranking Humanities

Politechnika Warszawska jest czwartą uczelnią w Polsce i 345. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia i badania w obszarze nauk humanistycznych.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Poza PW w zestawieniu znalazły się trzy uczelnie z naszego kraju: Uniwersytet Jagielloński (246. miejsce), Uniwersytet Warszawski (277. miejsce) i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (316. miejsce).

W Round University Ranking (RUR) Humanities sklasyfikowano 605 uczelni. Ranking zdominowały uczelnie ze Stanów Zjednoczonych, które zajęły pięć pierwszych miejsc. Są to Stanford University, Massachusetts Institute of Technology (MIT), University of Pennsylvania, Princeton University i Yale University.

Ranking przygotowywany jest w oparciu o 4 kluczowe kryteria: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodową i zrównoważony rozwój finansowy.

Zestawienia Round University Ranking (RUR) są opracowywane przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu