PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

W tym roku już po raz jedenasty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zajęły w nim ex aequo pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, a na trzeciej - ex aequo - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Gdańską.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Konkurs PRODOK organizuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Jego celem jest wyłonienie uczelni stwarzającej najlepsze warunki studiowania dla doktorantów oraz promowanie dobrych praktyk na studiach doktoranckich.

W tym roku swoje zgłoszenia do konkursu przesłało 30 uczelni.

Konkurs oparty jest na ocenie kilkunastu kategorii. Są to (w części ankietowej): rekrutacja na studia doktoranckie, organizacja studiów doktoranckich, lektoraty, obciążenia dydaktyczne/regulamin studiów doktoranckich, stypendia doktoranckie, badania naukowe doktorantów, wspieranie współpracy międzynarodowej doktorantów, obecność przedstawicieli doktorantów w uczelnianych gremiach, warunki funkcjonowania samorządu doktorantów, pomoc prawna dla doktorantów, doktoranci z niepełnosprawnością, dodatkowe – wspieranie integracji doktorantów i inne rozwiązania prodoktoranckie nieujęte w zakresie poprzednich pytań oraz (w części zamkniętej): innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, umiędzynarodowienie.

Wyniki konkursu są dostępne na stronie Krajowej Reprezentacji Doktorantów