Politechnika Warszawska w zestawieniu U-Multirank

Znamy wyniki tegorocznej edycji U-Multiranku. Nasza Uczelnia otrzymała bardzo dobrą ocenę za publikacje tworzone wspólnie z partnerami z regionu, a dobrze oceniono ją za uzyskiwanie w terminie dyplomów studiów magisterskich.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

U-Multirank to ukierunkowany na użytkowników i wielowymiarowy ranking uczelni z całego świata. Zawarte w nim dane obejmują informacje z pięciu obszarów: nauczania, badań, transferu wiedzy, umiędzynarodowienia oraz działalności na poziomie regionalnym. Zestawienie pozwala porównywać ze sobą konkretne aspekty funkcjonowania uczelni. W tegorocznej edycji znalazło się 1600 szkół wyższych z 95 krajów. U-Multirank jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Rankingu Szanghajskiego, QS World University Ranking oraz Times Higher Education World University Ranking.

Więcej szczegółów dotyczących tegorocznego zestawienia jest dostępnych na stronie U-Multirank