Politechnika Warszawska w szanghajskim rankingu dyscyplin naukowych

Poznaliśmy najlepsze na świecie uczelnie w 54 dyscyplinach naukowych. PW została sklasyfikowana w dziewięciu z nich: matematyce, fizyce, mechanice, elektrotechnice / elektronice, automatyce, mechatronice, inżynierii chemicznej, energetyce oraz inżynierii metalurgicznej.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Najwyższe pozycje zajęły automatyka (miejsca 151-200), mechatronika (151-200), inżynieria metalurgiczna (151-200). Na pozycjach 201-300 znalazła się mechanika, a na lokatach 301-400 matematyka, fizyka i inżynieria chemiczna. Elektrotechnikę / elektronikę i energetykę umieszczono wśród uczelni z przedziału 401-500.

ShanghaiRanking's Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) to międzynarodowe zestawienie uczelni dla poszczególnych dyscyplin naukowych. W tym roku znalazły się tam 54 dyscypliny przyporządkowane do pięciu dziecin: nauki przyrodnicze, medyczne, społeczne, nauki o życiu i inżynieria.

Ranking bierze pod uwagę pięć kryteriów: liczba artykułów naukowych, liczba artykułów w najważniejszych czasopismach, wpływ publikacji, współpraca międzynarodowa, liczba znaczących nagród naukowych.

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie rankingu