Politechnika Warszawska w rankingu szanghajskim

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na miejscach 701-800 w najnowszej edycji rankingu szanghajskiego (ARWU - Academic Ranking of World Universities)

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Ranking szanghajski to lista najlepszych uczelni na świecie. Publikowany jest od 2003 roku. Zestawienie przygotowuje Uniwersytet Jiao Tong w Szanghaju. Ranking podzielony jest na dwie części: TOP 500 i dodatkową listę obejmującą uczelnie z miejsc 501-1000.

W tym roku w ARWU notowanych jest 13 uczelni z Polski. Politechnikę Warszawską wyprzedzają Uniwersytet Warszawski (miejsca 301-400), Uniwersytet Jagielloński (miejsca 401-500) i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (miejsca 601-700). W tej samej grupie co PW sklasyfikowano zaś jeszcze dwie krajowe szkoły wyższe (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i Warszawski Uniwersytet Medyczny).

Czołowe lokaty w ARWU zajęły Harvard University, Stanford University i University of Cambridge.

Pełne wyniki są dostępne na stronie rankingu