Politechnika Warszawska w rankingu Times Higher Education

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education PW znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 801-1000. Spośród 12 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu wyższą pozycję od Politechniki zajęły Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński (miejsca 601-800).

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W tej samej grupie co nasza Uczelnia znalazły się jeszcze Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza.

Times Higher Education World University Ranking opracowuje brytyjski magazyn "The Times Higher Education" poświęcony szkolnictwu wyższemu. Ranking jest tworzony w oparciu o 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie, badania, cytowalność, ocena międzynarodowa i przychody z przemysłu. Twórcy zestawienia analizują informacje ze swojej bazy danych i ankiet reputacji akademickiej.

W tym roku w zestawieniu uwzględniono o 156 uczelnie więcej niż przed rokiem (liczba ta wzrosła z 1102 do 1258). To najlepsze szkoły wyższe z 86 krajów.

Czołowe miejsca w rankingu zajęły Uniwersytet Oxfordzki (1. miejsce), Uniwersytet Cambridge (2. miejsce) i Uniwersytet Stanforda (3. miejsce).

Times Higher Education World University Ranking to jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok QS, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Pełne wyniki rankingu