Politechnika Warszawska w rankingu SCImago

Zajęliśmy trzecie miejsce wśród polskich uczelni w zestawieniu SCImago Institutions Ranking (SIR). Obejmuje ono najlepsze uczelnie oraz instytucje naukowe (publiczne i prywatne) z całego świata.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W rankingu sklasyfikowano 93 instytucje z Polski, w tym 47 uczelni. PW znalazła się na 551. miejscu na świecie. Wyższe pozycje zajęły Uniwersytet Jagielloński (496. miejsce) i Uniwersytet Warszawski (542. lokata).

Ranking przygotowywany jest w oparciu o trzy główne kryteria: badania naukowe, innowacyjność oraz wpływ społeczny (opracowywany na podstawie danych o obecności danej instytucji w Internecie).

Ranking po raz pierwszy został opublikowany w 2009 roku. Tworzy go organizacja badawcza z Hiszpanii - SCImago. W tym roku w zestawieniu sklasyfikowano 5637 instytucji.

Pełne wyniki rankingu