Politechnika Warszawska w rankingu QS Graduate Employability

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana w grupie uniwersytetów zajmujących pozycję w przedziale 301-500.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W zestawieniu uwzględniono w sumie 497 uczelni, w tym trzy z naszego kraju. Spośród polskich uczelni wyższą pozycję od Politechniki Warszawskiej zajął Uniwersytet Warszawski (pozycja w przedziale 251-300). Druga polska uczelnia notowana w rankingu – Uniwersytet Jagielloński – znalazła się w tej samej grupie uniwersytetów co Politechnika Warszawska. To oznacza, że PW jest najlepszą polską uczelnią techniczną w zestawieniu.

Metodologia rankingu opiera się na pięciu obszarach. Są to: prestiż wśród pracodawców, dochody absolwentów, partnerstwo z firmami w przeliczeniu na wydział, współpraca pracodawca - student , wskaźnik opisujący zatrudnialność kandydatów

QS Graduate Employability Ranking jest przygotowywany przez firmę Quacquarelli Symonds (QS), która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych. Przygotowuje ona ogólny rankingu QS World University Ranking, a także rankingi tematyczne, m.in. BRICS, EECA, BY FIELD i BY SUBJECT.

Pełny ranking dostępny na stronie Top Universities