Politechnika Warszawska w rankingu QS EECA

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na 19. miejscu w rankingu obejmującym najlepsze szkoły wyższe z krajów rozwijającej się Europy i centralnej Azji.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W zestawieniu uwzględniono w sumie 200 uczelni, w tym 19 z naszego kraju. Spośród polskich uczelni wyższą pozycję od Politechniki Warszawskiej zajęły Uniwersytet Warszawski (6. miejsce) i Uniwersytet Jagielloński (14. miejsce). To oznacza, że PW jest najlepszą polską uczelnią techniczną w rankingu QS EECA.

Ranking jest przygotowywany przez firmę Quacquarelli Symonds (QS), która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych. Przygotowuje ona ogólny rankingu QS World University Rankings, a także rankingi tematyczne, m.in. BRICS, EECA, BY FIELD i BY SUBJECT.

Ranking QS EECA jest opracowywany od 2014 roku.

W tworzeniu zestawienia bierze się pod uwagę 9 kryteriów. Są to: reputacja akademicka, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczba publikacji, wpływ Internetu, liczba cytowań, pracownicy z tytułem doktora, liczba studentów z zagranicy oraz liczba pracowników z zagranicy.

Pełny ranking dostępny na stronie Top Universities