Politechnika Warszawska w rankingu CWUR 2017

PW jest trzecią polską uczelnią w najnowszej edycji międzynarodowego rankingu CWUR (The Center for World University Ranking). Wyżej sklasyfikowano tylko Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Politechnika zajęła w zestawieniu 666. miejsce. UJ znalazł się na 421. pozycji, a UW na 464. W rankingu uwzględniono 7 polskich uczelni.

CWUR prezentuje 1000 najlepszych uczelni z całego świata. W tym roku - podobnie jak w poprzedniej edycji - czołowe miejsca zajęły Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet Stanforda i Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Ranking oparty jest na ośmiu kryteriach. Są to: sukcesy absolwentów oraz kadry dydaktycznej w międzynarodowych konkursach, zatrudnienie absolwentów na dyrektorskich stanowiskach w firmach o zasięgu globalnym, publikacje w cenionych pismach naukowych oraz najbardziej wpływowych periodykach, cytowalność, indeks Hirscha całej uczelni oraz liczbę międzynarodowych patentów.

Pełne wyniki rankingu dostępne są na stronie CWUR