Politechnika Warszawska w międzynarodowym rankingu QS by Subject

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w Polsce w swoim kluczowym obszarze działania, czyli Engineering & Technology. Zajęła też drugie miejsce (za Uniwersytetem Warszawskim) w innej ważnej kategorii - Natural Sciences.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W Engineering & Technology Politechnika Warszawska uplasowała się na 206. miejscu na świecie. Wyprzedziła Politechnikę Wrocławską (348. miejsce), Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (miejsca 401-450) i Uniwersytet Warszawski (również miejsca 401-450). Do tego obszaru twórcy rankingu zaliczają sześć szczegółowych dyscyplin: informatykę i systemy informacyjne, inżynierię chemiczną, inżynierię lądową i strukturalną, inżynierię elektryczną i elektronikę, budowę maszyn oraz górnictwo. Nasza Uczelnia jest notowana w pięciu z nich, w tym w czterech na pierwszym miejscu w Polsce.

W Natural Sciences PW znalazła się na 228. miejscu na świecie. Niższe pozycje zajęły Uniwersytet Jagielloński (235. miejsce), Akademia Górniczo-Hutnicza (354. miejsce), Polska Akademia Nauk (383. miejsce), Uniwersytet Wrocławski (miejsca 451-500) i Politechnika Wrocławska (także miejsca 451-500). W skład obszaru Natural Science wchodzi siedem dyscyplin: chemia, nauki o ziemi i oceanografia, nauki o środowisku, geografia, materiałoznawstwo, matematyka oraz fizyka i astronomia. Politechnika Warszawska jest klasyfikowana w czterech z nich, w jednej na pierwszej pozycji w Polsce.

Twórcy ranking przebadali ponad 4500 uczelni z 75 krajów. W zestawieniu uwzględniono najlepsze z nich.

Ranking QS by Subject należy do grupy rankingów przygotowywanych przez firmę Quacquarelli Symonds, międzynarodowego eksperta w zakresie szkolnictwa wyższego. Główny (ogólny) ranking QS jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, obok takich jak Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Szczegółowe informacje o wynikach na stronie rankingu