Politechnika Warszawska w Rankingu CWTS Leiden 2018

Politechnika Warszawska w tegorocznym rankingu CWTS Leiden uplasowała się na 6. miejscu spośród polskich uczelni oraz na 629. pozycji na świecie. Tym samym uzyskała lepszy wynik niż w ubiegłym roku.

fot. BPI

The CWTS Leiden Ranking mierzy naukową aktywność uczelni w oparciu o wskaźniki publikacji naukowych pracowników danej uczelni indeksowanych w bazie Web of Science oraz o ich udział w realizacji projektów badawczych i ich wpływ na rozwój badań na świecie.

W tegorocznym rankingu zostały porównane 938 uczelnie z całego świata. Pierwszą dwudziestkę zdominowały szkoły wyższe z Ameryki Północnej oraz Azji. Politechnika Warszawska utrzymała zeszłoroczną pozycję wśród polskich uczelni, w generalnej klasyfikacji odnotowała wzrost o 5 miejsc. Przed PW w rankingu znalazły się: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Politechnika Wrocławska. W sumie w rankingu pojawiły się 23 uczelnie z Polski.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie>>>