PW w rankingu Times Higher Education by Subject

Politechnika Warszawska jest jedyną polską uczelnią notowaną w rankingu Times Higher Education by Subject: engineering and technology. W zestawieniu 500 najlepszych szkół wyższych z całego świata, PW umieszczono w grupie znajdującej się na miejscach 401-500.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Zestawienie Times Higher Education by Subject opracowuje brytyjski magazyn "The Times Higher Education" poświęcony szkolnictwu wyższemu. Do stworzenia rankingu wykorzystuje się 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie, badania, cytowalność, ocena międzynarodowa i przychody z przemysłu.

Ranking tematyczny dotyczący obszarów inżynieria i technologia (engineering and technology) obejmuje kilka węższych dziedzin. Są to ogólna inżynieria (general engineering), inżynieria elektryczna i elektroniczna (electrical and electronic engineering), mechanika i inżynieria lotnicza (mechanical and aerospace engineering), inżynieria lądowa (civil engineering) oraz inżynieria chemiczna (chemical engineering).

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie rankingu