PW utrzymała miejsce w rankingu QS WUR

W najnowszym zestawieniu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 601-650 (podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach). Jest też trzecią polską uczelnią w rankingu.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W zestawieniu znalazło się 1000 najlepszych uczelni z całego świata, w tym 14 z naszego kraju. Najwyższe miejsca spośród polskich szkół wyższych zajęły Uniwersytet Warszawski (394. pozycja) i Uniwersytet Jagielloński (411. pozycja).

Ranking QS WUR bierze pod uwagę sześć kryteriów: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Zestawienie przygotowuje firma Quacquarelli Symonds, która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych.

Tegoroczną edycję rankingu QS WUR, tradycyjnie już, zdominowały uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Zajęły one cztery pierwsze miejsca. Są to - odpowiednio - Massachusetts Institute of Technology (MIT), Uniwersytet Stanford, Uniwersytet Harvarda i California Institute of Technology (Caltech). W pierwszej dwudziestce zestawienia jest aż 11 uczelni amerykańskich.

QS WUR jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie Top Universities