Dobra pozycja PW w rankingach NTU

Politechnika Warszawska jest klasyfikowana w 8 kategoriach tematycznych ranking NTU (National Taiwan University) by Subject, w tym w czterech na pierwszym miejscu w Polsce.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Nasza Uczelnia jest najlepsza w Polsce w zestawieniach dla chemical engineering, computer science (ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim), electrical engineering i mechanical engineering. Najlepiej wypada w dwóch ostatnich kategoriach - zajmuje w nich nie tylko pierwsze miejsce w Polsce, ale też wartą odnotowania pozycję na świecie (w mechanical engineering 148. miejsce, awans o 18 miejsc, w electrical engineering 216. miejsce, awans o 31 miejsc).

Pozycja PW w poszczególnych kategoriach:

• chemical engineering: miejsca 351-400 na świecie, 1. miejsce w Polsce,
  • chemistry: miejsca 351-400 na świecie, 3. miejsce w w Polsce (ex aequo z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu),
  • civil engineering: miejsca 451-500 na świecie, 2. miejsce w Polsce,
  • computer science: miejsca 301-350 na świecie, 1. miejsce w Polsce (ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim),
  • electrical engineering: 216. miejsce na świecie, 1. miejsce w Polsce,
  • materials science: miejsca 301-350 na świecie, 2. miejsce w Polsce,
  • mechanical engineering: 148. miejsce na świecie, 1. miejsce w Polsce,
  • physics: miejsca 351-400 na świecie, 4. miejsce w Polsce

Dodatkowo w rankingu ogólnym (NTU World University Ranking) Politechnika Warszawska jest klasyfikowana na miejscach 701-750 na świecie i zajmuje piąte miejsce w Polsce. Przed nami są cztery uczelnie i jeden z instytutów Polskiej Akademii Nauk.

Rankingi NTU to międzynarodowe zestawienia uczelni tworzone przez National Taiwan University na podstawie ich naukowej działalności. Do opracowania rankingów wykorzystywane są trzy kryteria: wydajność badawcza, wpływ badań i doskonalenie naukowe. Wyróżniamy ogólny ranking NTU, rankingi w 6 ogólnych kategoriach (NTU by Field) oraz w 14 kategoriach tematycznych (NTU by Subject).

Pełne wyniki są dostępne na stronie NTU