Awans Politechniki Warszawskiej w rankingu CWUR

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce (za Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Jagiellońskim) i 576. miejscu na świecie w międzynarodowym rankingu CWUR (The Center for World University Ranking). Rok temu PW również była trzecią krajową uczelnią, ale na świecie zajmowała 666. pozycję.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W zestawieniu znalazło się 1000 najlepszych uczelni z całego świata, w tym 10 z Polski. Ranking otwierają uczelnie amerykańskie: Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet Stanforda i Massachusetts Institute of Technology (MIT).

CWUR tworzony jest w oparciu o siedem kryteriów. Są to: sukcesy absolwentów oraz kadry dydaktycznej w międzynarodowych konkursach, zatrudnienie absolwentów na dyrektorskich stanowiskach w firmach o zasięgu globalnym, liczba publikacji, liczba publikacji w cenionych pismach naukowych oraz w najbardziej wpływowych periodykach, cytowalność.

Pełne wyniki rankingu dostępne są na stronie CWUR