Awans PW w rankingu NTU by Subject

Podobnie jak przed rokiem nasza Uczelnia uzyskała najlepsze wyniki w Polsce w zestawieniach dotyczących dwóch kategorii tematycznych: mechanical engineering i electrical engineering. Dodatkowo, w obu poprawiła swoje miejsca w globalnym rankingu.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W zestawieniu dla mechanical engineering Politechnika Warszawska awansowała o 5 pozycji (z miejsca 171. na 166.). Uzyskała 51,8 pkt (o 0,6 pkt więcej niż rok temu). Poza PW w tej kategorii sklasyfikowano jeszcze tylko jedną polską uczelnię - Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie (218. miejsce).

PW zajęła 247. pozycję w zestawieniu dla electrical engineering. To awans o 9 miejsc w stosunku do ubiegłego roku. Politechnika o 0,5 pkt poprawiła też swój wynik punktowy (z 48,2 pkt do 48,7 pkt). Spośród uczelni z naszego kraju w rankingu znalazły się jeszcze AGH (miejsca 351-400), Politechnika Wrocławska (401-450) i Uniwersytet Warszawski (451-500).

Ranking NTU (National Taiwan University) to międzynarodowe zestawienie uczelni tworzone na podstawie ich naukowej działalności. Do opracowania rankingu wykorzystywane są trzy kryteria: wydajność badawcza, wpływ badań i doskonalenie naukowe. Wyróżniamy ogólny ranking NTU, rankingi w 6 ogólnych kategoriach (NTU by Field) oraz w 14 kategoriach tematycznych (NTU by Subject).

Pełne wyniki można znaleźć na stronie NTU