Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Politechnika Warszawska jest najbardziej widoczną w sieci uczelnią techniczną w Polsce według najnowszego rankingu „Web of Universities".

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W zestawieniu Politechnika Warszawska zajęła 436. miejsce. Przed nami w rankingu uplasowały się Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Jagielloński (zajmując odpowiednio 349. oraz 387. miejsce).

Ranking uwzględnia blisko 12 tys. uczelni z całego świata, w tym 426 z naszego kraju.

Jednym z kluczowych kryteriów rankingu tworzonego przez Cybermetrics Lab jest wskaźnik przejrzystości, mierzony na podstawie Google Scholar. Dostępny jest on w oddzielnym rankingu, w którym Politechnika Warszawska jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie. Spośród polskich szkół wyższych wyprzedza ją tylko Uniwersytet Warszawski.

Ranking publikowany jest od 2004 roku, zawsze co pół roku. Jego twórcą jest Cybermetrics Lab, grupa badawcza z Hiszpańskiej Krajowej Rady Badawczej.

Ranking dostępny jest na stronie. Dane są jeszcze weryfikowane przez twórców rankingu. Czekamy na ostateczną wersję zestawienia.