Znak Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska w rankingu Times Higher Education

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education PW znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-800. Spośród 12 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu wyższą pozycję od Politechniki zajął tylko Uniwersytet Warszawski (miejsca 501-600).

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W tej samej grupie co nasza Uczelnia znalazły się jeszcze Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Uniwersytet Jagielloński.

Times Higher Education World University Ranking opracowuje brytyjski magazyn "The Times Higher Education" poświęcony szkolnictwu wyższemu. Ranking jest tworzony w oparciu o 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie, badania, cytowalność, ocena międzynarodowa i przychody z przemysłu. Twórcy zestawienia analizują informacje ze swojej bazy danych i ankiet reputacji akademickiej.

W tym roku w zestawieniu uwzględniono o 124 uczelnie więcej niż przed rokiem (liczba ta wzrosła z 978 do 1102). To najlepsze szkoły wyższe z 77 krajów.

Czołowe miejsca w rankingu zajęły Uniwersytet Oxfordzki (1. miejsce), Uniwersytet Cambridge (2. miejsce), Kalifornijski Instytut Technologiczny i Uniwersytet Stanforda (ex aequo 3. pozycja).

Times Higher Education World University Ranking to jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok QS, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Szczegółowe wyniki rankingu