Politechnika Warszawska w Rankingu CWTS Leiden 2017

Politechnika Warszawska w tegorocznym rankingu CWTS Leiden uplasowała się na 6. miejscu spośród polskich uczelni oraz na 634. pozycji na świecie.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

The CWTS Leiden Ranking mierzy naukową aktywność uczelni w oparciu o wskaźniki publikacji naukowych pracowników danej uczelni indeksowanych w bazie Web of Science oraz o ich udział w realizacji projektów badawczych i ich wpływ na rozwój badań na świecie.

W tegorocznym rankingu zostały porównane 903 uczelnie z całego świata. Pierwszą dwudziestkę zdominowały szkoły wyższe z Ameryki Północnej oraz Azji. Chociaż Politechnika Warszawska spadła o jedną pozycję wśród polskich uczelni, w generalnej klasyfikacji odnotowała wzrost o 10 miejsc. Przed PW w rankingu znalazły się: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Wrocławska.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie