Politechnika Warszawska klasyfikowana w kolejnych rankingach

Politechnika Warszawska jest notowana w dwóch kolejnych międzynarodowych rankingach: w RankPro oraz w University Ranking by Academic Performance.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W RankPro PW znalazła się na miejscu 600+ na świecie. Spośród polskich uczelni wyższą pozycję (505.) zajął Uniwersytet Warszawski. W grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 600+ jest jeszcze jedna poza Politechniką Warszawską polska uczelnia – Uniwersytet Jagielloński. Szczegółowe informacje o rankingu dostępne są na stronie internetowej www.cicerobook.com.

W University Ranking by Academic Performance Politechnika Warszawska zajęła 623. miejsce na świecie i 4. miejsce w Polsce. Spośród krajowych uczelni wyżej sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Szczegółowe informacje o rankingu dostępne są na stronie internetowej www.urapcenter.org.

Ponadto Politechnika Warszawska pojawia się na stronie Nature Index w najnowszym zestawieniu prezentującym informacje o publikacjach naukowych w najważniejszych źródłach. Zestawienie obejmuje cały 2016 rok.