PW w rankingu reputacji polskich uczelni

Politechnika Warszawska zajęła ex aequo czwarte miejsce (wspólnie ze Szkołą Główną Handlową i Uniwersytetem Warszawskim) w rankingu reputacji publicznych uczelni akademickich, który przygotowała Fundacja na rzecz reputacji marki „Premium Brand”. Ponadto, według respondentów najlepsze perspektywy zawodowe zapewniają ex aequo Warszawski Uniwersytet Medyczny i właśnie nasza Uczelnia.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W rankingu publicznych uczelni lepsze wyniki od PW uzyskały Uniwersytet Jagielloński, Warszawski Uniwersytet Medyczny i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Ranking powstał na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii, zrealizowanego wśród osób znających daną uczelnię. Metodologię pomiaru opracowała prof. UW Dominika Maison, ekspert w dziedzinie zachowań konsumenckich z agencji badawczej Maison&Partners. Respondenci oceniali uczelnie w pięciu wymiarach: renoma, referencje, atmosfera medialna, CSR, zaangażowanie społeczne oraz postrzeganie perspektyw zawodowych.

W tym roku zestawienie przygotowano po raz trzeci.