PW w rankingu europejskich uczelni

W zestawieniu przygotowanym przez magazyn "Times Higher Education", obejmującym najlepsze uczelnie w Europie, Politechnika Warszawska uplasowała się na miejscach 251-300. W tej samej grupie sklasyfikowano także Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Na czele rankingu są trzy uczelnie z Wielkiej Brytanii: University of Oxford, University of Cambridge i Imperial College London. W sumie w zestawienia znalazło się 397 uniwersytetów, w tym 9 z Polski.

W przygotowaniu rankingu wzięto pod uwagę 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie, badania, cytowalność, ocena międzynarodowa i przychody z przemysłu. Twórcy zestawienia analizowali informacje ze swojej bazy danych i ankiet reputacji akademickiej.

Ranking najlepszych uczelni w Europie został stworzony w oparciu o ranking światowy - Times Higher Education World University Ranking, którego wyniki poznaliśmy we wrześniu 2016 roku.

Pełne zestawienie jest dostępne na stronie Times Higher Education