PW w Rankingu Zatrudnialności QS

Politechnika Warszawska jako jedna z trzech polskich uczelni znalazła się w przygotowanym przez QS Rankingu Zatrudnialności (Graduate Employability Ranking). Podobnie jak Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski została sklasyfikowana na miejscach 301-500.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Ranking pokazuje skuteczność uczelni w stwarzaniu swoim studentom warunków do tego, by po znaleźli dobrą pracę po skończeniu studiów. Zestawienie opracowano w oparciu o pięć kryteriów: prestiż wśród pracodawców (Employer reputation), absolwenci odnoszący największe sukcesy (Alumni outcomes), współpraca uczelni z pracodawcami w przeliczeniu na jeden wydział (Partnerships with Employers per Faculty), kontakty pracodawców ze studentami (Employer/Student Connections), wskaźnik zatrudnienia absolwentów (Graduate employment rate).

W tegorocznej edycji rankingu uwzględniono 495 uczelni z całego świata. Trzy czołowe miejsca zajęły uczelnie amerykańskie: Uniwersytet Stanforda, Uniwersytet Kalifornijski i Uniwersytet Harvarda.

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie QS