PW trzecią polską uczelnią w rankingu Webometrics

W najnowszym zestawieniu "Web of Universities" znalazło się 419 uczelni z naszego kraju. Przed Politechniką Warszawską uplasowały się jedynie Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Ranking uwzględnia ok. 12 tys. uczelni z całego świata. W globalnym zestawieniu PW uplasowała się na 482. miejscu (UW na 402., a UJ na 435. pozycji).

Webometrics to ranking szkół wyższych najbardziej widocznych w Internecie. Bierze pod uwagę ilość treści w Internecie (liczbę stron internetowych oraz plików zamieszczanych w sieci przez uczelnię), widoczność oraz cytowania.

Ranking publikowany jest od 2004 roku, zawsze co pół roku. Jego twórcą jest Cybermetrics Lab, grupa badawcza z Hiszpańskiej Krajowej Rady Badawczej.

Pełne wyniki rankingu