Najnowszy ranking Best Global Universities – awans Politechniki Warszawskiej

W rankingu szkół wyższych przygotowanym przez U.S. News & World Report Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce wśród polskich uczelni i 593. w ogólnym zestawieniu. Rok temu była sklasyfikowana na 635. pozycji na świecie.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

PW znacząco poprawiła nie tylko miejsce, ale i wynik punktowy – z 37,8 pkt w zeszłym roku do 47,4 pkt obecnie.

W rankingu uwzględniono 13 polskich szkół wyższych. Politechnikę wyprzedziły Uniwersytet Warszawski (57,1 pkt i 319. miejsce na świecie) oraz Uniwersytet Jagielloński (55,3 pkt i pozycja 64.).

Zestawienie Best Global Universities powstało w oparciu o 12 kryteriów, m.in. dotyczących reputacji naukowej, publikacji i cytowań.

W tegorocznej – trzeciej – edycji rankingu znalazło się tysiąc najlepszych uczelni z 65 krajów.

U.S. News & World Report to amerykańska firma, która publikuje informacje, opinie, porady konsumenckie, rankingi i analizy.