Drugie miejsce w Rankingu Milionerów

Pięciu absolwentów Politechniki Warszawskiej posiada majątek przekraczający 100 mln euro - wynika z rankingu przygotowanego przez Kuwik Ciesielski Family Office. Nasza Uczelnia ustępuje pod tym względem tylko Akademii Górniczo-Hutniczej, którą ukończyło 8 tak zamożnych osób.

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Ranking został podzielony na dwie części. Pierwsza pokazuje, która uczelnia statystycznie ma największe szanse, żeby wychować przyszłego miliardera. W tym celu sprawdzono, które z polskich uczelni mogą pochwalić się największą liczbą absolwentów z majątkiem przekraczającym 100 mln euro.

Tabela uczelni z największą liczbą absolwentów, których majątek przekracza 100 mln euro

Druga część rankingu została przygotowana w oparciu o wartość majątku zgromadzonego przez najbogatszych absolwentów danych uczelni. Tu pierwsze miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a Politechnika Warszawska uplasowała się na piątej pozycji.

Jak podają twórcy zestawienia, ranking został stworzony w oparciu o dostępne informacje publiczne takie jak: sprawozdania finansowe, kapitalizacje spółek publicznych oraz informacje ogólnodostępne na temat zmian właścicielskich (transakcje kupna – sprzedaży, fuzje itp.). Dane o wykształceniu absolwentów-multimilionerów były wyszukiwane zarówno w sposób standardowy – na podstawie ogólnodostępnych informacji, jak i niestandardowy – bardziej skomplikowany i kuluarowy, bo wiele majętnych nie udostępnia żadnych informacji na swój temat.