Zespół z PW w drugim etapie konkursu ABB IT Challenge 2017

Fragment plakatu konkursu ABB IT Challenge 2017

fot. itchallenge.pl

Zespół Krzyki Jakuba Krzykowskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród dziesięciu najlepszych drużyn konkursu ABB IT Challenge 2017. Teraz zespół złożony ze studentów naszej Uczelni i Politechniki Poznańskiej będzie pracował nad stworzeniem oprogramowania, które umożliwi realizację zgłoszonego pomysłu.

Konkurs ABB IT Challenge odbywa się po raz dziesiąty. Zadaniem tegorocznych uczestników było zaproponowanie narzędzia, które udowodni, że współpraca człowieka z technologią może przynieść wiele korzyści.

W ocenie prac brano pod uwagę m.in. oryginalność i innowacyjność pomysłu, możliwość wprowadzenia go w życie i to, czy znajdzie zastosowanie biznesowe.

W drugim etapie konkursu drużyny muszą przełożyć swój pomysł na działające oprogramowanie. Mają na to czas do 15 maja. Zespoły, których projekty zostaną najwyżej ocenione, spotkają się w finale i powalczą o główną nagrodę – 25 tysięcy złotych.

Więcej informacji o konkursie na poświęconej mu stronie internetowej